Barvení vlasů

Barvíme profesionální kosmetikou WELLA Professionals

Barvení vlasů

Naše barvy KOLESTON PERFECT jsou permanentní krémové barvy, které se vyznačují výbornými krycími schopnostmi. Dodávají vlasům brilantní lesk.

Přelivování vlasů

Naše demi permanentní krémová barva COLOR TOUCH, s níž dosáhneme syté a zářivé barvy bez amoniaku.

Barvení jíž od nepaměti patří k dekorativní kosmetice. V současné době máme veliký výběr druhů i odstínů barev.

Z hlediska trvanlivosti barevného odstínu můžeme barviva rozdělit na:

Nejobvyklejší změnou je šedivění (to je neschopnost melanocytů ve vlasové matrici produkovat melanin) vlasů. Forma a rozsah šedivění jsou většinou podmíněny dědičně a nedají se změnit jinak než barvením vlasů.

Barvy mají krémovou nebo krémově gelovou konzistenci

Vzorníky barev jsou velmi bohaté, od přírodních odstínů přes zlatavé k červeným, včetně módních odstínu jako jsou měděné, oranžové a fialové.

Barvení umožňuje

Před barvením je důležité stanovení správné diagnózy vlasů. Kvalita vlasů, původní odstín, procento šedivosti, stupeň narušení vlasů, popř. stupeň dřívějšího zesvětlení, či zbytky předchozí barvy.

Nelze vzájemně kombinovat barvy různých výrobců!

Pokud jsou barevné úpravy prováděny odborně, vlasy nepoškozují. Ba naopak, jemné, měkké vlasy jsou po barvení tužší, lépe drží účes. Zesvětlené vlasy se méně mastí.

Melírování vlasů

Označujeme jím v kadeřnické praxi takovou technologii práce, při které se pomocí zesvětlovacích nebo barvících přípravků dosahuje dvou nebo i více odstínů barvy jednotlivých pramínků vlasů. Melírováním lze jednak vytvořit plastický, a tím efektní účes a vyrovnat počínající šedivění vlasů.

Odbarvení vlasů

U zesvětlování vlasů dochází k narušení pigmentových zrn, která jsou uložena mělce v kortexu. Později zvláště u opakovaného odbarvování dochází k narušení pigmentu uložených hlouběji. Narušení je postupné. Nejprve se mění stavba zrn, poté dojde k úplnému vymizení tmavého barviva. Používáme speciální zesvětlovaní pasty, které jsou schopny zesvětlit až o 7 odstínů. Mícháme je s krémovým peroxidem. Jejich výhodou je, že se nemusí zesvětlování opakovat vícekrát.

Studio IN Jihlava © 2010–2024